مطالب متفرقه

بهترین روش جراحی بینی

جراحی بینی (رینوپلاستی) جراحی است که شکل بینی را تغییر میدهد. انگیزه اصلی از رینوپلاستی ممکن است تغییر ظاهر بینی، بهبود تنفس یا هر دو باشد.

اگر قسمت بالایی ساختار بینی استخوانی  یا قسمت پایینی آن غضروفی است رینوپلاستی می‌تواند استخوان، غضروف، پوست یا هر سه را تغییر دهد. ولی بهتر است قبل از جراحی با جراح خود در مورد اینکه آیا رینوپلاستی برای شما مناسب است یا نه  و اینکه چه نتیجه‌ای می‌توانید به دست آورید صحبت کنید.

هنگام برنامه‌ریزی برای جراحی بینی، جراح فوق تخصص جراحی پلاستیک سایر ویژگی های صورت شما، پوست روی بینی و آنچه که می‌خواهید تغییر دهید را در نظر می‌گیرد. اگر کاندیدای جراحی هستید، جراح شما یک طرح سفارشی برای شما ایجاد خواهد کرد.

رینوپلاستی می‌تواند اندازه، شکل یا هر دو بینی شما را تغییر دهد. ممکن است این جراحی برای ترمیم بدشکلی‌های ناشی از آسیب، اصلاح نقص مادرزادی یا بهبود برخی مشکلات تنفسی انجام شود.

رینوپلاستی ممکن است در داخل بینی یا از طریق یک برش کوچک خارجی (برش) در پایه بینی و یا بین سوراخ‌های بینی انجام شود. جراح شما احتمالاً استخوان و غضروف زیر پوست شما را دوباره تنظیم می‌کند.

جراح شما می‌تواند شکل استخوان یا غضروف بینی شما را به روش‌های مختلفی ، بسته به میزان نیاز به برداشتن یا اضافه کردن، ساختار بینی و موارد موجود تغییر دهد. برای تغییرات کوچک، جراح ممکن است از غضروف‌هایی که از عمق داخل بینی یا گوش شما گرفته شده استفاده کند. برای تغییرات بزرگتر، جراح می‌تواند از غضروف دنده، ایمپلنت یا استخوان سایر قسمت‌های بدن شما استفاده کند. پس از ایجاد این تغییرات، جراح پوست و بافت بینی را در جای خود قرار می‌دهد و برش‌ها رابخیه می‌زند.

اگر دیواره بین دو طرف بینی (سپتوم) خم یا کج (انحراف) باشد، جراح می‌تواند برای بهبود تنفس نیز آن را اصلاح کند.

جراحان با فوق تخصص جراحی پلاستیک یا متخصص گوش و حلق و بینی (ENT) اکثر جراحی‌های بینی را انجام می‌دهند.

دکتر محمد ثابت فوق تخصص جراحی پلاستیک، علاوه بر جراحی بینی، سایر جراحی‌های زیبایی از قبیل پروتز سینه، جراحی زیبایی شکم و… را نیز انجام می‌دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا