مطالب متفرقه

خانه هوشمند دوست شما درجلوگیری از اتلاف پول، زمان و انرژی

امروزه درسراسر جهان، بیشتر از 175میلیون خانه هوشمند وجود دارد که طبق دیدگاه و تجربیات مالکان آنها، سرمایه گذاری بزرگی درزمینه جلوگیری از اتلاف پول، زمان و انرژی بوده است. اگر هنوز به این موضوع ایمان ندارید و هوشمند سازی ساختمان برایتان مطلب جدیدی است، ابتدای راه خانه هوشمند هستید!

شاید عبارت خانه هوشمند یادآور فیلم  بسیار قدیمی با همین نام (Smart House) برایتان باشد. دراین فیلم اعضای یک خانواده‌ی سه‌نفره در مسابقه‌ای برنده‌ی خانه‌ای می‌شوند که توسط دستیاری مجازی به نام PAT (مخفف Personal Applied Technology به‌معنی تکنولوژی کاربردی شخصی)‌ اداره می‌شود.

تصور یک خانه هوشمند در ذهن مخاطبان جدید این حوزه

شاید خانه‌ی تئودور توامبلی در فیلم Her را تصور کنید که سیستم روشنایی آن خودکار و دارای حسگر حرکتی بود. خانه‌ای که تئودور عاشق سیستم عامل کامپیوترش می‌شود و قادربود با شخصیت بازی واقعیت مجازی که به شکل هولوگرام در خانه‌ی او حرکت می‌کند، خیلی راحت گفت‌وگو کند.

سیستم خانه هوشمند سال هاست که درمیان شماست!

اینکه دیدگاه یا عقیده شخصی شما درمورد هوشمند سازی ساختمان چه باشد، به آن خوشبین باشید یا اصلا آن را قبول نداشته باشید، کم و کاستی به حوزه هوشمند سازی ساختمان وارد نخواهد کرد.

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم همین حالا هم بیشتر از 175میلیون خانه تمام هوشمند درسراسر دنیا وجود دارد که با شناخت کافی و دقیق مالکان از نیازهایشان کاملا اتوماسیون اداره می‌شوند.

هوشمند سازی ساختمان چگونه باعث صرفه جویی می‎شود

شما چه بخواهید و چه نخواهید سبک زندگی امروزی شمارا بیش‌از حد درگیر مسائل بزرگ و کوچک کرده است. پهنای باند ذهن شما آنقدر شلوغ شده که دیگر روشن و خاموش شدن به موقع یک لامپ جایی در افکارتان ندارد!

به همین خاطر محصولات هوشمند سازی ساختمان سرمایه گذاری تلقی می‎شوند، آنها درخدمت شما هستند تا اگر فراموش کردید جریان برق وسیله‌ای را قطع کنید، به جای شما اینکار را انجام دهند و جلوی مصرف بی دلیل انرژی، برق و افزایش رقم قبوض را بگیرند! شگفت انگیز نیست؟!

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا